Aliu viziton Gucatin në Drenicë, uron të lirohen sa më shpejt dhe bashkëluftëtarët e tjerë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka vizituar sot Hysni Gucatin, i cili para disa ditësh u lirua nga Gjykata e Hagës.

Më një postim në Facebook, Aliu i cili vjen nga radhët e Vetëvendosjes ka uruar që sa më shpejt të lirohen edhe “çlirimtarët e tjerë të cilët po mbahen padrejtësisht në Hagë”.

Aliu ka postuar dhe një fotografi nga oda e Gucatit, në Morinë të Skenderajt.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi