Aksident trafiku në Dragash, vdes një 42 vjeçare dhe një fëmijë 3 vjeç

Një aksident i rëndë trafiku raportohet të ketë ndodhur në rrugën Dragash-Zhur.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë humbur jetën dy persona, një grua 42 vjeçare dhe një fëmijë 3 vjeç.

“Me datën 03.06.2024, rreth orës 10:50 është raportuar për një aksident trafiku të ketë ndodhur në rrugën Dragash-Zhur (Laku i Keq). Lidhur me rastin janë njoftuar njësitë kompetente policore të cilët menjëherë kanë dalë në vendngjarje. Bazuar në informacionet e para ne ketë aksident janë te përfshira një kamion me rimorkio dhe një automjet i udhëtareve, si pasojë e këtij aksidenti dyshohet se dy person ka ndërruar jetë ( një grua 42 vjeçare dhe një fëmijë 3 vjeçar ), vdekjen e tyre  e ka konstatuar stafi kompetent Emergjencës se spitalit rajonale ne Prizren, ndërsa për rastin tjetër vdekjen e kana konstatuar Emergjenca e QKUK-ës  ne Prishtinë, pasi qe personi për shkak te lëndimeve është dërgua ne Prishtinë”, thuhet në njoftim.

Lidhur me rastin dhe mjetet e përfshira në aksident, thuhet se janë duke u kryer hetimet nga Njësia e Trafikut Rajonal e Prizrenit.

“Në vendin e ngjarjes kanë ndalur edhe zyrtar të lartë nga Njësia e trafikut rajonal, prokurori i rastit dhe njësitet tjera relevante. Me urdhër te prokurorit te shtetit trupat e pa jetë dërgohen ne IML Prishtinë, ndërsa i dyshuari pas marrjes se ndihmës se par ndalohet për 48 ne ndalim policor me urdhër te prokurorit te shtetit”./Lajmi.net/

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi