Aksident i tmerrshëm në Gaziantep të Turqisë: Shumë të vdekur

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në Gaziantep.

Në dalje të lagjes İslahiye, një minibus që transportonte pasagjerë dhe një betoniere u përplasën.

U përplasën një mikser betoni dhe një minibus pasagjerësh

Si pasojë e përplasjes, të dyja mjetet janë rrokullisur në kanal.

Me njoftimin e të parëve të aksidentit, në vendngjarje janë nisur shumë ekipe shëndetësore, zjarrfikëse dhe policore.

8 persona humbën jetën

Sipas të dhënave paraprake, në aksident kanë humbur jetën 8 persona.

Gjithashtu raportohet se janë plagosur 11 persona.

Kategoritë
BotaLajme