Adriana Lima pranoi se lufton me peshën e tepërt pas lindjes: Çdo ditë është një betejë e re

Në një intervistë për People, Adriana Lima ka folur për luftën e saj me peshën e tepërt pas lindjes dhe ka treguar se çdo ditë sjell një betejë të re.

Modelja braziliane foli për People për ri-fejesën e saj për Victoria’s Secret dhe në intervistë, kjo 41-vjeçare trajtoi kritikat për pamjen e saj dhe pamjen e saj pas lindjes.

Lima lindi në gusht, kur lindi djalin e saj Cyan dhe thotë se për shkak të rënies së ngadaltë në peshë, çdo ditë i kujtohet të pranojë trupin e saj dhe se kush është.

“Është një trup kalimtar tani sepse unë linda një fëmijë. Kështu që ju sapo keni krijuar jetën. Është një bekim kaq i madh. Çdo trup ka një reagim të ndryshëm gjatë shtatzënisë dhe pas shtatzënisë,” shpjegoi ajo.

“Kështu që ju duhet të praktikoni çdo ditë, të praktikoni pranimin e ndryshimit dhe unë luftoj çdo ditë,” pranoi ajo.
Ajo thotë se “bëhet herë pas here e pasigurt” dhe se duhet t’i kujtojë vetes çdo ditë se është njeri.

“Më pas mësoj gjëra të reja çdo ditë. Edhe me moshën, trupi juaj reagon ndryshe, por është në rregull. Unë po mësoj”, shton ai.

Përveç djalit të saj Cyan, të cilin e kishte me të dashurin Andre Lemmers, modelja ka edhe dy vajza, Sienna (9) dhe Valentina (12), të cilat i kishte së bashku me ish-bashkëshortin e saj, basketbollistin serb Marko Jariq.

Kategoritë
Të ndryshme