A po “i fshehin” zyrtarët rusë lajmet e këqija nga Putini – për luftën e tij në Ukrainë?

Zyrtarët në Rusi po fshehin lajme të këqija nga Vladimir Putin në lidhje me përpjekjet e forcave të tij në Ukrainë, siç është raportuar, me një institut të shquar që e përshkruan situatën si një “dilemë autoritare”.

Sipas Newsweek, përcjell Telegrafi, blogeri i njohur ushtarak Sergej Kolyasnikov shkroi në kanalin e mediave sociale Telegram se burokracia e Rusisë dhe Ministria e saj e Mbrojtjes (MM) po fshehin qëllimisht informacionin nga presidenti rus.

Kategoritë
BotaLajme