​Zhvillohet një takim tre orësh ndërmjet Perez dhe Agnellit

Presidenti i Real Madridit Florentino Perez ka vizituar skuadrën e Juventusit dhe u takua me Presidentin Andrea Agnelli për tre orë sot.

Takimi u zhvillua një ditë para se Juventusi të përballet me Napolin në përplasjen e Superkupës, përcjell KosovaPress.

Sipas raportit të fundit, takimi ishte për të diskutuar politikën e përgjithshme të futbollit global.

Agnelli është President i Shoqatës Evropiane të Klubeve (ECA) dhe Perez ka qenë i hapur për një përpjekje për të krijuar një Superligë Evropiane.

Kategoritë
LajmeVendi