​Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell atë Senatit, ka thënë një burim i agjencisë britanike të lajmeve Reuters.

Një ndihmës i lartë republikan në Senat, i cili dëshironte të mbetet anonim, theksoi se asnjë vendim nuk është marrë deri më tani nëse do të ndërmerret një hap i tillë.

Duke qenë se seanca e rregullt e Senatit është njoftuar për 19 janar, Mitch McConnell, udhëheqësi i Republikanëve në Senat, tha më herët se ai beson se nuk mund ta shtyjë seancën për më vonë, përveç nëse të gjithë 100 senatorët bien dakord ta ndryshojnë

Kategoritë
BotaLajme