​Moti në Kosovë

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme