​Manchester United në garë për shërbimet e Aarons

Arsenal dhe Tottenham dështuan ta transferonin mbrojtësin në merkaton verore.

Manchester United është duke e konsideruar një ofertë këtë janar për mbrojtësin e Norwich Max Aarons, raporton “Daily Express” dhe gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Arsenal dhe Tottenham provuan të transferojnë mbrojtësin e krahut të djathtë këtë verë, por skuadra e Norwich në Championship, nuk pranoi ta shesë, ku gjithashtu edhe gjiganti Barcelona shprehu interesim për shërbimet e tij, përcjell KosovaPress.

United dëshiron ta përforcojë krahun e djathtë të mbrojtjes, dhe Aarons shihet si transferim ideal për këtë pozitë.

Kategoritë
Lajme