​Haradinaj: Vetëm të bashkuar mund ta tejkalojmë krizën e të vazhdojmë përpara

Kandidati për president të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qëndruar sot në qytetin e Vushtrrisë.

Nga atje, Haradinaj tha se vetëm së bashku mundemi ta kalojmë këtë krizë dhe të vazhdojmë përpara.

“Me mbështetësit tonë të shumtë në Vushtrri u pajtuam se vetëm të bashkuar mund të tejkalojmë krizën e të vazhdojmë përpara”, ka thënë Haradinaj.

Ai më tej tha se Aleanca është adresa e mbrojtjes së vlerave kombëtare.

“Me të drejtë e theksoj se Aleanca është adresë e mbrojtjes së interesave kombëtare, balancimit të pushteteve, rrugëtimit drejt NATO-s apo referendumit për bashkim me Shqipërinë’, u shpreh ai para të pranishmëve.

Kategoritë
LajmeVendi