​Arrestohen dy persona për vjedhje në Pejë

Dy persona në Pejë janë arrestuar për vjedhje të rëndë. Policia e Kosovës për rajonin e Pejës kanë njoftuar se vjedhja kishe ndodhur më 14 janar ku të dy të dyshuarit kishin depërtuar me forcë në një shtëpi ku kishin vjedhur gjësende të ndryshme dhe një shumë të parave.

“Stacioni Policor në Pejë, me datë 14.01.2021, është informuar se në rrugën ‘Xhevdet Hoti’ në Pejë, ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Persona të dyshuar me qëllim të përfitimit në mënyrë te kundërligjshme, kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e viktimës dhe kanë kontrolluar e demoluar pothuajse tërë shtëpinë, ku nga aty kanë vjedhur sende të ndryshme dhe një shumë të parave. Hetuesit e Stacionit Policorë nё Pejё, menjëherë iu kanë përgjigjur vendit tё ngjarjes, tё cilёt kanё marrё masat e nevojshme pёr identifikimin e tё dyshuarve. Pas njё pune intensive operativo-hetimore, me datë 11.02.2021, kanё arritur tё identifikojnё dhe arrestojё tё dyshuarit: B.H. i lindur më 1994, E.H. i lindur më 2000”, thuhet në komunikatën për media.

Të dyshuarit dyshohet se edhe me dy persona të tjerë kanë kryer edhe vepra të tjera penale: ‘grabitje’, ‘vjedhje e rëndë’ dhe ‘vjedhje’.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit, të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve.

Kategoritë
LajmeVendi