Tom Cruise vazhdon të rrezikojë jetën e tij duke u hedhur nga një shkëmb gjatë një skene për filmin e ri “Mission Impossible”!

Nëse ka një interpretues që arrin të vjedhë vëmendjen në skenat e rrezikshme të aksionit përgjatë gjithë këtyre viteve dhe meqë ra fjala e bën këtë pa ndihmën e asnjë pajisje, është Tom Cruise. Aktori ka qenë imazhi i dukshëm i filmave si ‘Top Gun’ dhe ‘War of the Worlds’, megjithëse është roli i tij si Ethan Hunt në ‘Mission: Impossible’ që i ka dhënë atij një reputacion për njerëz të patrembur. Gjatë gjithë serive, audienca e ka parë Cruise të varur nga Burj Khalifa 828 metra në Dubai. Ai ka udhëtuar edhe me avion, edhe pse jo si pasagjer, por në krah. Ai e ka bërë zakon që në shumicën e skenave të mos përdorë marifetet, sado rrezik të ketë kjo.

Ai aktualisht është duke xhiruar filmin e shtatë në ekskluzivitet. “Mission: Impossible – Mortality Sequel (Pjesa 1)” që do të mbërrijë gjatë verës së vitit 2023 dhe në javët e fundit, videot dhe imazhet nga xhirimet janë zbuluar. Megjithatë, ky i fundit do t’ju ‘ngrijë’ gjakun. Edhe pse Cruise tashmë është parë duke u hedhur në boshllëk teksa ngiste një motoçikletë, videoja e shpërndarë në ditët e fundit e tregon atë nga një kënd shumë më i qartë dhe më spektakolar. Pamjet tregojnë gjithashtu fytyrat e habitura të regjisorit Christopher McQuarrie dhe ekuipazhit rreth tij.

Gjatë 45 sekondave, Cruise shihet duke hipur në një motoçikletë përgjatë një pasarele të krijuar për kërcim. Kur arrin në fund, aktori hidhet dhe bie. Pas disa sekondash, aktori vendos parashutën e tij dhe ulet në një fushë, ku pjesa tjetër e grupit të xhirimit e pret atë dhe duartrokit marifetin e tij.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme