Tenisti ukrainas u la nga gruaja ruse pasi doli në luftë: Më vjen keq vetëm për fëmijët

Ish-tenisti ukrainas Sergij Stahovski (36), i cili mbrojti vendin e tij si pasojë e pushtimit rus, ka konfirmuar se është divorcuar nga ish-gruaja e tij, e cila është ruse.

Stahovski, i cili dikur ishte tenisti i 31-të në botë dhe fitoi katër turne ATP, doli në sy të publikut pasi mori lejen për t’u bashkuar me ushtrinë e vendit të tij.

Por, ngjarjet e luftës ndikuan edhe në jetën e tij private, pasi e la gruaja e tij Anfisa Bulgakov, e cila prej kohësh jeton në Hungari. Tre fëmijët e tyre janë me nënën e tyre në Budapest, gjë që është shumë e vështirë për Stahovskin, ndonëse gruaja e tij fillimisht mbështeti Ukrainën në luftën kundër Rusisë.

“Ne u divorcuam, pasi shkova në luftë. Ajo i përshpejtoi gjërat. Ajo luante me dy fytyra. Ose je i vdekur ose je gjallë, vetëm më vjen keq për fëmijët,” tha Sergej Stakhovski në një intervistë me Dëshmitarin ukrainas. , duke shtuar:

“Nuk e kam menduar kurrë se do të më ndodhte diçka e tillë. Më vjen pak turp për gjithçka, sepse është goditja më e rëndë për fëmijët”, tha një ukrainas, gruaja e së cilës është nga Siberia, nga qyteti i Kemerovës.

Ukrainasi njihet edhe për shkak të humbjeve më të rënda në karrierë ndaj Roger Federer. Stahovski e eliminoi Federerin nga Wimbledon në vitin 2013, një turne ku ai ishte pothuajse i paprekshëm dhe për zviceranin e famshëm ishte dalja më e hershme nga një turne Grand Slam në 10 vjet.

Kategoritë
BotaLajme