Sizmologu Mustafa thotë se konspiracionet po shkaktojnë panik tek qytetarët

Sizmologu Shemsi Mustafa ka thënë se teoritë konspirative të përhapura në rrjete sociale dhe nëpër emisione televizive po shkaktojnë panik tek qytetarët e Kosovës.

Ky shkrim i tij në Facebook vjen pak kohë pasi u dëgjuan disa zhurma në kryeqytet.

“Konspiracionet që kanë pak lidhje me të vërteten ose fare hiq, por ndikojnë shumë në ngjarjet e momentit n ‘kohë, duke sjellë panik dhe shqetësime tek qytetarët!”, shkroi ai.

 

Kategoritë
LajmeVendi