Shtëpia e pleqëve u përfshi nga zjarri, Policia thotë se s’ka të lënduar

Një shtëpi e pleqve në Prishtinë është mbuluar nga zjarri, poqë zjarrfikësit kanë arritur ta lokalizojnë.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënsja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në rrugën “Afrim Loxha” në Prishtinë, saktësisht në shtëpinë e pleqëve. Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe policia të cilët po merren me rastin”.

Ahmeti ak treguar se disa perosna kanë kërkuar ndihmë mjekësore shkak i vështirësimit në frymarrje si pasojë e tymit. Por të lënduar nuk ka.

“Zjarri është lokalizuar dhe bazuar në informatat e deritanishme,  raportohet për persona që kanë kërkuar ndihmë për shkak të vështirësimit të frymarrjes nga tymi, nuk ka  ndonjë person të lënduar”, ka thënë ajo.

Kategoritë
LajmeVendi