SHBA, 1.155 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ka arritur në mbi 35,69 milionë

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 616.501, prej të cilëve 1.155 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në mbi 35,69 milionë.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 4,03 milionë raste të konfirmuara dhe 64.731 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 193,7 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 165,9 milionë dozën e dytë.

Qendra amerikane për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ka njoftuar se 70 për qind e popullatës së rritur në SHBA ka marrë të paktën një dozë të vaksinës.

Kategoritë
BotaLajme