Rusët dalin me një mesazh për festat e kërshëndellave, thumbojnë Evropën

Televizioni rus Russia Today, i cili është nën kontrollin e Kremlinit në mënyrë të çuditshme, vendosi t’u “urojë” Krishtlindjet evropianëve.

Reklama e tyre u postua në Twitter nga gazetari i BBC-së, Francis Starr.

“O zot. Televizioni shtetëror rus ka një mesazh Krishtlindjesh për evropianët”, ka shkruar Star në profilin e tij në Twitter.

Reklama që në fillim tregon Krishtlindjet e vitit të kaluar në një shtëpi familjare me shumë dekorime dhe drita. Prindërit në video i japin vajzës së tyre një lloj brejtësi për Krishtlindje.

Më pas shfaqen Krishtlindjet e këtij viti, në të cilat familja është në gjysmë errësirë ​​dhe babai ka bërë rrymë për dritat e Krishtlindjeve me ndihmën e topave të lloj brejtësi.

Reklama e sëmurë më pas tregon Krishtlindjet në 2023.

Babai dhe vajza janë ulur në tavolinë me kapele dhe pallto, dhe nëna po shtron një drekë me pamje shumë të papëlqyeshme në tryezë.

Rezulton se ajo ka gatuar një lloj brejtësi për Krishtlindje, të cilin ia kanë dhënë vajzës së saj në vitin 2021, sepse sipas parashikimeve ruse, familjes i ka mbetur pa ushqim.

“Gëzuar Krishtlindjet anti-ruse! Nëse media juaj nuk ju tregon se ku po shkon kjo, Russia Today është në dispozicion përmes VPN”, thonë ata në fund të reklamës.

“RT është i sëmurë. Kush në tokë do të gjente ndonjëherë gëzim të tallte të tjerët dhe t’i bënte ata të mjerë? Është çnjerëzore”, është vetëm një nga komentet negative poshtë postimit.

Kategoritë
BotaLajme