Qeveria “vishet” me flamurin e Ukrainës

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës është vendosur flamuri i Ukrainës.

Ndërkohë, në orën 19:00 nis një aktivitet i zyrës së BE-së në Kosovë dhe Ambasadës Gjermane në një vjetorin e luftës në Ukrainë.

Gjatë ditës, në mbështetje të popullit të Ukrainës kanë dal edhe Komuna e Prishtinës, ku edhe kanë zhvilluar disa aktivitete.

 

Kategoritë
BotaLajme