Penguan faljen e xhumasë, arrestohen gjashtë persona në Podujevë

Gjashtë persona kanë penguar faljen e xhumasë në Podujevë.

Të gjashtë persona janë arrestuar dhe janë dërguar në mbajtje. Nuk dihet arsyeja e pengimit të ceremonisë fetare.

“Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që kanë penguar ritin e faljes së namazit të Xhumasë në xhamin e një fshati. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin ditor të PK-së.

Kategoritë
LajmeVendi