Një vjet nga pushtimi rus, gazetarët ukrainas falënderojnë Kosovën

Gazetarët ukrainas kanë nisur aksionin e tyre në njëvjetorin e pushtimit rus të Ukrainës.

Ata kanë marshuar në sheshet e kryeqytetit me pankarta në duar, me mesazhe për ndërprerjen e luftës dhe falënderime për Kosovën.

Në përfundim të marshimit, pranë sheshit “Zahir Pajaziti”, gazetarët po ndezin qirinj në kujtim të viktimave të luftës.

Kategoritë
LajmeVendi