Netanyahu rrit presionin ndaj Katarit për lirimin e pengjeve

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka rritur presionin publik ndaj Katarit për të ndihmuar në sigurimin e lirimit të pengjeve që ende mbahen nga Hamasi në Gaza.

I pyetur në lidhje me komentet e tij me dyer të mbyllura, një regjistrim audio i të cilit u zbulua në TV izraelit këtë javë, se ai po përmbahej nga falënderimi i Katarit për ndërmjetësimin e tij dhe e konsideroi atë “problematik”, Netanyahu u tha gazetarëve: “Unë nuk tërhiqem nga asgjë”, raporton Reuters

Kategoritë
BotaLajme