Joe Biden mbërrin në Kiev në një vizitë të papritur

Joe Biden ka mbërritur në Kiev për të takuar presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

Presidenti amerikan besohej se do të vizitonte Poloninë, por presidenti amerikan sapo ka mbërritur në kryeqytetin e Ukrainës.

Biden është një nga liderët e fundit perëndimorë më të fuqishëm që ka mbërritur në Kiev për të takuar Volodymyr Zelensky.

Rikujtojmë se Rishi Sunak, presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz kanë vizituar më parë Kievin.

Kategoritë
BotaLajme