Italiani i zhdukur pasi kishte lënë shënime vetëvrasjeje gjendet i gjallë në Greqi 10 vjet më vonë

Italiani u gjet nga gruaja dhe dy vajzat e tij, të cilat kurrë nuk e besuan se ai kreu vetëvrasje, me ndihmën e emisionit televiziv italian për personat e zhdukur “Chi l’ha visto?”

Një italian, i cili u zhduk dhjetë vjet më parë pasi kishte lënë tri shënime vetëvrasjeje, është gjetur i gjallë në rajonin e Peloponezit në jug të Greqisë, transmeton Anadolu.

Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, burri, i quajtur Adomo, nga qyteti verior Imola, u gjet nga gruaja dhe dy vajzat e tij, të cilat kurrë nuk e besuan se ai kreu vetëvrasje, me ndihmën e emisionit televiziv italian për personat e zhdukur “Chi l’ha visto?”.

Ai u zbulua pasi u regjistrua si italian me banim jashtë vendit, për të votuar në zgjedhjet në Itali.

Kategoritë
BotaLajme