Britania e Madhe: Në shtëpi janë gjetur trupat e pajetë të katër personave, me lëndime të dukshme në trupa

Në një shtëpi në qytetin britanik të Cotessey, i cili ndodhet në lindje të vendit, dje u gjetën trupat e pajetë të katër personave dhe në secilin trup ishin të dukshme lëndime.

Ishin të gjithë anëtarë të së njëjtës familje dhe u gjetën trupat e dy vajzave, një burri 45-vjeçar dhe një gruaje 36-vjeçare. Inspektori Chris Burgess deklaroi se supozohet se vajzat dhe 45-vjeçari jetonin në shtëpinë ku u gjetën trupat dhe se 36-vjeçarja ishte duke i vizituar, d.m.th. se ajo nuk jetonte në atë shtëpi.

Ai theksoi se do të bëhet autopsi për të përcaktuar shkakun e vdekjes së tyre. Policia ka hyrë në shtëpi pas një telefonate të një qytetari. Ata kanë konfirmuar se e kanë vizituar atë shtëpi më 14 dhjetor të vitit të kaluar gjatë veprimeve hetimore për gjetjen e një personi të zhdukur.

“Po punohet për zbardhjen e të gjitha rrethanave që kanë çuar në vdekjen e këtyre personave, por për momentin besojmë se ky është një rast i izoluar, jam i vetëdijshëm për tronditjen dhe ankthin në komunitetin lokal nga ky rast dhe ne do të ketë patrullime të shtuara në këtë zonë gjatë fundjavës”, theksoi ai. është Burgess.

Ai më herët këtë rast e ka quajtur shumë shqetësues dhe tragjik, raporton Sky News.

Kategoritë
BotaLajme