Bella Hadid, e cila mbështet Palestinën, u hoq nga puna

Dior preferoi modelen izraelite May Tager në vend të Bella Hadid, e cila ishte fytyra e markës. Hadid iu përgjigj sulmeve të Izraelit në Gaza duke thënë: “Edhe nëse karriera ime ka përfunduar, unë kurrë nuk do të ndaloj së mbështeturi Palestinën”.

Vazhdojnë sulmet e Izraelit në Gaza…

Modelja palestineze Bella Hadid reagoi ashpër ndaj Izraelit, i cili bllokoi Gazën dhe vrau të pafajshëm.

Hadid, e cila tha se mbështeti Gazën me rrezikun e humbjes së karrierës së saj, u bë objektivi i pushtuesve.

Dior, i cili mbyll një sy ndaj gjenocidit të kryer nga Izraeli, hoqi dorë nga palestinezja Bella Hadid dhe ra dakord me modelen izraelite May Tager në fushatën e saj të re.

Vendim skandaloz nga Dior!

Gazeta izraelite Maariv, e cila e solli këtë çështje në rendin e ditës, tha: “Pikërisht në këtë moment, ndërsa shumë kompani po shmangin mbështetjen ndaj Izraelit, modelja izraelite May Tager po udhëheq fushatën e markës ndërkombëtare Dior, e cila më parë drejtohej nga Bella Hadid. ”

Lajmi thoshte se imazhet e fushatës së re të markës janë shkrepur në Paris dhe se ajo do të arrijë në të gjitha degët e zinxhirit në mbarë botën në ditët në vijim.

Objektivi i pushtuesve: Bella Hadid

Bella Hadid ishte gjithashtu objektivi i pushtuesve kur mori pjesë në marshimin e Palestinës së Lirë në Nju Jork në 2021.

Debati çoi në thirrje që marka franceze Dior të mos rizgjedhte Hadid si ambasadore të saj të bukurisë.

Kategoritë
BotaLajme