Aliu thirrje qytetarëve për kujdes në vozitje: Si shoferë mbajmë përgjegjësi për jetën tonë dhe të tjerëve

Pas rastit të fundit të një aksidenti me makinë në autostradën “Ibrahim Rugova”, Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka dalë me një apel drejtuar qytetarëve.

“Ju bëj thirrje që të drejtoni me kujdes makinat dhe të respektoni rregullat e komunikacionit”, ka thënë ai përmes një postimi, shkruan lajmi.net.

Më tutje ai theksoi përgjegjësinë që kanë shoferët për sigurinë e tyre dhe të tjerëve në trafik.

Ai tha se duke respektuar rregullat, rrugët bëhen më të sigurta.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi