Zëvendëskryeministrja Rexhepi takon zëvendës kryetarin e TIKA-s Mahmut Çevik

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Kosovës, Emilia Rexhepi, priti në zyrën e saj zëvendëskryetarin e TIKA-s Mahmut Çevik 

Zv.kryeministrja Emilia Rexhepi, në takim u diskutua për projektet që do të bëhen për minoritetet në bashkëpunim me Agjencinë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA).

Siç bëhet e ditur në komunikatën për media, zëvendëskryeministrja ka falënderuar Agjencinë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) dhe për përkrahjen dhe partneritetin e vazhdueshëm të Türkiyes me Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Koordinatori i TIKA-së në Prishtinë, Cihan Dinçer, shoqëroi në takim nënkryetarin e TIKA-s Dr. Mahmut Çevik.

Kategoritë
LajmeVendi