Një top i madh zjarri ndriçoi qiellin mbi Oksford pas një shpërthimi misterioz

Një top i madh zjarri është parë në Oxfordshire pas raportimeve për një “shpërthim” në zonë.

Shpërthimi misterioz u raportua më herët këtë mbrëmje dhe njerëzit shpërndanë pamjet e zjarrit në mediat sociale.

Një dëshmitar i tha Oxford Mail se njerëzit panë “një qiell të çuditshëm pulsues përmes dritareve tona që shikonte në veriperëndim të Oksfordit”.

“Unë supozoj se ishte një zjarr i shkaktuar nga një stuhi që kaloi”, shtoi dëshmitari.

Një person ka shkruar në rrjetet sociale se ka pasur një shpërthim të fuqishëm.

Një person tjetër shtoi: “Kaq e çuditshme, qielli po pulsonte”.

Anna Cavey, e cila jeton në Somerton, pranë Oksfordit, tha për Sky News se gjithçka dukej e frikshme.

“Ne patëm stuhinë më të pabesueshme ndonjëherë, ajo erdhi nga hiçi dhe zhurma ishte e pabesueshme. Rrufeja goditi mu para shtëpisë sime dhe ishte shurdhuese. Ishte e frikshme. E tmerrshme,” tha ajo.

Kategoritë
BotaLajme