Australia paralajmëron se do ta përgjysmoj numrin e emigrantëve në vend

Qeveria australiane ka thënë se do ta përgjysmoj numrin e emigrantëve brenda dy vitesh siq thanë ata për ta ndrequr sistem e “prishur” të emigracionit, transmeton Gazeta Metro.

Deri në qershor të vitit 2025 ajo pret të pranoj vetëm 250 mijë emigrantë që është rënie e numrit gati në nivelet e para pandemisë.
Sipas planit të ri, përpos emigrantëve do të ashpërsohen edhe kushtet për studentët ndërkombëtar dhe tek punëtorit pa aftësi të larta.

Kategoritë
BotaLajme