Kate Middleton tërhoqi vëmendjen me një shami gjatë një vizite në një qendër islamike në Londër

William dhe Kate Middleton, Princi dhe Princesha e Uellsit, vizituan Qendrën Islamike Hayes në Londër sot për t’u takuar me mbledhësit e fondeve për të ndihmuar Turqinë dhe Sirinë pas tërmeteve të fundit shkatërruese.

Princesha mbuloi kokën me një shall të bardhë me një dizajn të qëndisur të zi nga marka pakistaneze Élan, e cila përputhej në mënyrë të përkryer me pamjen që ajo kishte veshur gjatë turneut të saj në Pakistan në vitin 2019.

Ajo e kombinoi shallin me të njëjtën pallto klasike të zezë të Catherine Walker dhe fustanin me plis të Alexander McQueen që kishte veshur më parë për t’u takuar me publikun pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II shtatorin e kaluar.

Për vizitën e saj në qendrën myslimane, Middleton mbante një çantë me dorezë Grace Han (2,444 dollarë) dhe veshi taka të zeza Gianvito Rossi (704 dollarë).

Çifti takoi punonjësit e ndihmës të kthyer së fundmi nga zona e krizës së bashku me përfaqësues nga qendra që mbështetën përpjekjet e ndihmës pas tërmetit dhe grupi mblodhi më shumë se 30,000 dollarë për të ndihmuar viktimat në Siri dhe Turqi.

Ata gjithashtu morën pjesë në një ngjarje origami me Shoqatën e Grave Turke, duke krijuar vinça letre – simbole të shërimit dhe shpresës.

Kategoritë
BotaLajme