Zyrtare: Shtyhet kampionati evropian “Euro 2020”

Në mbledhjen e mbajtur sot nga UEFA, ëhstë vendosur që kampionati evropian i cili ishte planifikuar të zhvillohej këtë vit, të shtyhet për vitin e ardhshëm.

Ndërkohë që kampionatet evropiane të cilat janë ndërprerë do të vazhdojnë dhe do të përfundojnë deri me 30 qershor.

Krejt kjo do të ndodh për shkak të koronavirusit, virus ky që ka përfshirë gjithë Evropën duke shkaktuar edhe një numër të madh viktimash.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet