Zyrtare: Neto i bashkohet Barcelonës

Klubi katalanas ka njoftuar transferimin e portierit brazilian.

Një ditë më parë u konfirmua transferimi i Jasper Cillessen nga Barcelona te Valencia, kurse sot katalanasit zyrtarizuan blerjen e portierit Neto që vjen nga skuadra e Valencias.

Neto është zyrtarizuar si blerja më e re e Barcelonës dhe te blaugranat do të jetë zëvendësi i portierit titullar gjermanit, Marc Andre Ter Stegen rol këtë që deri në fund të sezonit të kaluar e mbante Cillesen i cili tashmë do të luajë titullar te Valencia.

Ndonëse duket si blerje e re pasi i ka Barçës 35 milionë euro, Neto është shkëmbyer me Cillesen por dy klubet për të regjistruar në bilancet e tyre përfitime të rëndësishme kanë vepruar në këtë mënyrë, pasi për të njëjtin çmim edhe Barcelona e ka shitur holandezin te Valencia.

Barcelona gjithashtu i ka vënë edhe një klauzolë largimi portierit 30-vjeçar, prej plot 200 milionë eurosh.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet