Zidane nuk është më i sigurt në stolin e Realit, dy kandidatë për një pasardhës të mundshëm

Real Madrid po regjistron një fillim të dobët të sezonit të ri, dhe sipas mediave spanjolle, drejtuesit e klubit tashmë po konsiderojnë pasardhës të mundshëm të Zinedine Zidane, në rast se francezi shkarkohet.

Humbjet nga Cádiz dhe Shakhtar Donetsk kanë tronditur pozicionin e Zidane dhe fakti që Reali tashmë po luan një derbi kundër Barcelonës në Camp Nou të Shtunën nuk e mbështet atë.

Në rast të një prapambetje të re, eksperti francez mund të shkarkohet, dhe dyshohet se dy kandidatë janë në qendër të vëmendjes për të pasuar trajnerin trofe, i cili fitoi titullin spanjoll sezonin e kaluar me Realin.

Bëhet fjalë për futbollistin legjendar të Mbretërve, Raul Gonzales, i cili aktualisht drejton Real Castilla (skuadra e dytë e Realit), ndërsa kandidati tjetër është ish-menaxheri i Tottenhamit Mauricio Pochettino. Argjentinasi aktualisht është i lirë në treg, dhe mediat spanjolle deklarojnë se Pochettino korrespondon me profilin e Real Madrid.

Presidenti i klubit Florentino Pérez thuhet se preferon Raúl, por duke qenë se ai është praktikisht në fillim të karrierës së tij si trajner, vendimi nuk do të jetë i nxituar.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet