Zbulohen uniformat e disa kombëtareve për Botërorin (Foto)

Firma e njohur gjermane e veshjeve sportive ADIDAS ka zbuluar uniformat e para dhe të dyta të disa prej përfaqësueseve pjesëmarrëse në “Rusi 2018”.

Bëhet fjalë për Belgjikën, Gjermaninë (uniforma e dytë është e blertë, se në Italia 90), Argjentinën (uniforma e dytë, e zezë), Kolumbinë, Spanjën, Japoninë, Meksikën, Suedinë dhe Rusinë. Nike ndërkohë, ka zbuluar vetëm uniformën e Portugalisë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet