Ylli i TV Indonezian, Dude Harlino ‘ka frikë pas Haxhit’, ja arsyeja…

Dude Harlino ishte e ftuar nga Ministria e Mediave Saudite për të kryer haxhin.

Aktori beson se imazhet që ai kapi gjate Haxhit do të ishin me ndikim për ndjekësit e tij

Ai vlerësoi autoritetet për sigurimin e haxhilerëve

Aktori indonezian Dude Harlino ka thënë se haxhi i tij  ishte koha më e bukur dhe më e lumtur e jetës së tij, njoftoi të hënën agjensia shtetërore saudite SPA.

Aktori ishte ftuar nga Ministria Saudite e Mediave për të kryer Haxhin, por kishte vetëm një orë për të vendosur dhe tre ditë për t’u përgatitur për udhëtimin e tij.

“Nuk ishte një vendim i lehtë, por kundërshtimi i tij ishte gjithashtu i vështirë pasi Haxhi është ëndrra e çdo muslimani dhe një detyrim i madh fetar,” shtoi ai.

Harlino vlerësoi autoritetet për sigurimin e kalimit të sigurt dhe të rehatshëm të haxhijve midis dhe në vendet e ndryshme të shenjta.

“Nuk kam pasur asnjë moment shqetësimi për veten time, ” shtoi ai.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet