Xhamia bëhet cak i një vjedhjeje në Pejë

Persona të panjohur kanë arritur të hyjnë në një xhami në Pejë dhe prej aty kanë marrë disa pajisje.

Siç njofton policia, është vjedhur zërimi, tre mikrofona dhe një mikset.

Policia tha se rasti është lajmëruar nga imami i xhamisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet