Wenger: U munodva ta transferoja Sanchon

Arsene Wenger e ka pranuar që është munduar ta transferoj sulmuesin, Jadon Sancho në Arsenal.

Sancho është në formë të mirë me gjigantin gjerman.

Ish-trajneri i “Topçinjëve” tha se ka provuar gjatë kohës kur lojtari ishte në City.

“U mundova ta blej gjatë kohës kur ishte në City, pasi nuk luante. Provova ta transferoi në Arsenal”, deklaroi ai.

Në vend të kësaj Sancho zgjodhi të transferohet në Dortmund dhe tash shumë klube janë të interesuara për të njeri ndër to edhe United.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet