Vuçiq-Tusk diskutojnë për raportet Serbi-BE

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe BE-së, integrimet evropiane, bashkëpunimin rajonal dhe investimet.

Tusk ka udhëtuar sot pasdite në Beograd ku në aeroport është pritur  nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet