Volejbollistja malazeze largohet nga Filipinet për në Itali: Kamera e do atë (Foto)

Malazezja tërheqëse me këmbë të gjata Tatjana Bokan (32) është një term kudo që ajo shfaqet dhe konsiderohet si një nga atletet më të bukura malazeze. Pas një aventure në Filipine, ajo vazhdoi karrierën e saj në Itali.

Një pritje e shkëlqyeshme dhe një sulm vdekjeprurës zbukurojnë malazezen e bukur Tatjana Bokan (32). Lojtari i volejbollit tani luan për VolAlto Caserta, një klub italian që aktualisht garon në ligën A1.

View this post on Instagram

🏐🤸‍♀️

A post shared by ⋆ 🎀 𝓝𝓳𝓪𝓷𝓳𝓪 🎀 ⋆ (@tanja_bokan_) on

Klubi nuk doli mirë sezonin e kaluar, dhe në pushim para virusit corona në 19 ndeshje, ata arritën vetëm dy fitore, dhe Tatjana Bokan duhet t’i ndihmojë ata në sezonin e ri. Ajo duhet të tërheqë vëmendjen ndaj vetes në fushë me lojërat e saj dhe shpesh është shënjestra e kameramanëve dhe fotoreporterëve.

– Unë e dua detin dhe diellin dhe Campania është një rajon fantastik. Jam shumë i lumtur që kam ardhur në Casert dhe jam bërë pjesë e klubit. Unë kurrë nuk heq dorë, dhe sidomos në këtë vit të vështirë të shënuar nga pandemia e virusit corona, unë dua të fitoj – tha ajo kur mbërriti në Itali.

Malazezja tërheqëse me këmbë të gjata është një term kudo që ajo shfaqet dhe konsiderohet si një nga atletet më të bukura malazeze.

Kjo zeshkane e gjatë 186 centimetra është një nga volejbollistet më të mira në Mal të Zi. Ajo filloi karrierën e saj në vendlindjen e saj në Bar, duke arritur në finalet e Kupës Serbi-Mali i Zi në 2003, por nuk fitoi titullin.

Që nga viti 2006, ajo ka qenë në Spartak Subotica, dhe më pas vendosi të shkojë jashtë vendit. Rruga çonte përmes Italisë, Francës, Japonisë, Indonezisë, Hungarisë, Filipineve dhe përsëri në Itali.

 

 

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet