Video shqetësuese: Një mundësi ri vdes në ring

Një skenë tronditëse u regjistrua në një ndeshje profesionale të mundjes në Meksikë. Tërheqësi Luis Angel Salazar (26) vdiq në rrjet si rezultat i goditjes.

Gjatë luftës, Salazar mori një goditje në gjoks dhe sapo u shemb. Megjithëse goditja në vetvete dukej mjaft e padëmshme, luftëtarit 26-vjeçar menjëherë i ra të fikët. Kundërshtari dhe gjykatësi erdhën në ndihmë, organizatorët thirrën një ambulancë, por nuk pati shpëtim.

Ai vdiq në spital nga pasojat e një sulmi në zemër.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet