Vdekja e Sala, UEFA jep vendimin e rëndësishëm

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me avion duke udhëtuar nga Franca në Uells.

Avioni i tij u rrëzua në det më 21 janar, teksa sulmuesi 28-vjeçar humbi jetën.

“Në emër të UEFA-së, dua të shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes dhe më të dashurve të Emiliano Salas për këtë humbje të madh”, ishin fjalët e presidentit Aleksandër Ceferin pas bërjes publike të lajmit për vdekjen e Salas.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet