Vajza, ja pse duhet të keni kujdes nga thonjë me manikyr xhel

Ajo shkoi menjëherë te mjeku për t’u kontrolluar dhe u diagnostikua me melanomë. Gishti i saj i madh tashmë është i prekur nga kanceri dhe ka humbur disa thonj.

Duke folur për Fox 46, Karolina tha: “Kisha këtë vijë të zezë vertikale te thonjtë, por nuk e kisha vënë re kurrë, sepse gjithmonë i kisha thonjtë me akrilik. Mjekët më thanë se me shumë mundësi kanceri ishte shkaktuar nga xheli dhe drita”.

Karolina, e cila është në garë në konkursin e bukurisë Miss USA, tha se ajo dëshiron të rrisë ndërgjegjësimin për rreziqet potenciale të dritave UVA të përdorura në manikyrat e xhelit.

Llambat lëshojnë dritën UVA që “vulos” manikyrin xhel që e bën atë të zgjasë deri në tre javë./tesheshi

Kategoritë
Shëndetësi

Të ngjajshmet