Ukrainë: Arrestohet për vrasjen e gazetarit para 13 vitesh në Rusi

Shërbimi informativ i Ukrainës bën të ditur se ka arrestuar shtetasin rus si i dyshuar për vrasjen e gazetarit amerikan në Rusi, Pol Clebnkov para 13 vitesh.

Clebnkov, amerikan me origjinë ruse ka qenë redaktor i magazinës Forbs. Është vrarë para zyrës së tij në Moskë në korrik të vitit 2004 dhe shumica besojnë se arsye për këtë janë hetimet që ai ka bërë për korrupsion dhe punësimet në Rusi./kp/

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet