Ugljanin: Dikush vendosi një virus ose helm lufte në çdo maskë dhe krijoi një problem për ne

Njerëzit po vdesin më shumë kur po vendosin maska, mbase dikush vendos mbi to një virus ose helm lufte, tha drejtuesi i Partisë së Veprimit Demokratik të Sanxhakut, Sulejman Ugljanin, duke prezantuar teorinë e tij për virusin e koronës.

Kreu i SDA, Sulejman Ugljanin foli në konferencën për shtyp në lidhje me epideminë e koronës dhe luftën kundër virusit, dhe ai i kushtoi vëmendje të veçantë përdorimit të maskave, shkruan “Blic”.

Ugljanin prezantoi teorinë e komplotit që maskat nuk mbrojnë, por që me pamjen e tyre, virusi u përhap.

“Ata vendosën maska ​​në fytyrat e njerëzve dhe nuk i thanë askujt se cilat maska ​​janë të një cilësie të mirë, cilat janë të dobishme dhe cilat janë të dëmshme, si dhe për sa kohë mund të përdoren, sa larg apo afër gojës. Nuk është një virus mizash, kështu që duhet të parandalohet me maskë. Virusi është pjesë e ajrit, është i padukshëm, “filloi Ugljanin.
Ai shtoi se virusi erdhi nga Kina dhe se “nuk kishte një shkallë të madhe” në vendin tonë.

“Vetëm kur filluan të përdoren maskat u rrit numri i vdekjeve. Dhe pse? “Ndoshta dikush në ato maska ​​vendosi një virus pak ose ndonjë helm lufte në çdo njëqind dhe krijoi një problem për ne këtu,” tha Ugljanin.

Ugljanin tha se ai nuk i besonte qeverisë apo selisë së krizave, sepse “ata nuk kanë prova për ato që thanë”.

“Ne nuk jemi skllevër. Ne jemi njerëz të arsimuar që kemi njohuri të përgjithshme dhe mjekësore. Unë kam të paktën 20 pyetje në lidhje me maskën për të vënë në gojën time. Unë nuk dua asgjë në buzët e mia që mund të rrezikojnë jetën time dhe të zvogëlojnë ventilimin e mushkërive. “Kush është ai që mund të më urdhërojë të vendosi një maskë?”, pyeti Ugljanin.

Pastaj shtoi se nuk do të jetë problem të vendsoni maska ​​në këmbët tuaja.

“Nëse do të ishte, vendoseni atë në këmbën tuaj, në këpucët, në gju, nuk do të kishte asnjë problem. Por në gojë, hej njerëzit e mi, ne vendosëm një maskë në gojë. Ata bënë budallenj nga njerëzit “, përfundoi Ugljanin./Gazetaere

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet