UEFA Liga e Kampionëve, nesër fillon raundi play-off

Ndeshjet e para të raundit play-off në turneun më të rëndësishëm evropian në nivelin e klubeve do të zhvillohen nesër dhe më 21 gusht të mërkurën.

Raundi play-off në UEFA Ligën e Kampionëve do të fillojë nesër.

Ndeshjet e para të raundit play-off në turneun më të rëndësishëm evropian në nivelin e klubeve do të zhvillohen nesër dhe më 21 gusht të mërkurën.

Klubet që do të kualifikohen në grupe do të përcaktohen pas ndeshjeve të kthimit më 27-28 gusht.

Programi i ndeshjeve të cilët do të fillojnë në ora 21.00 është si në vijim:

Nesër:

LASK (Austri) – Club Brugge (Belgjikë)

APOEL (Qiproja Greke) – Ajax (Holandë)

Cluj (Rumani) – Slavia Prag (Çeki)

21 gusht e mërkurë:

Olympiakos (Greqi) – Krasnodar (Rusi)

Young Boys (Zvicër) – Crvena Zvezda (Serbi)

Dinamo Zagreb (Kroaci) – Rosenborg (Norvegji)

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet