Trump nuk dëshiron të dalë në foto me vajzën e tij – është trashur shumë?

Ndihmësja personale e Donald Trump, Madeleine Westerhout, e cila ka qenë me presidentin e SHBA-së që nga dita e parë e mandatit të tij, u pushua nga puna për “ndarje indiskrete të detajeve” për familjen e presidentit dhe operacionet e Shtëpisë së Bardhë në një darkë të fundit me reporterët, raporton New York Times.

Edhe pse New York Times nuk ka zbuluar detajet, Politico shkruan se Westerhout është mburrur para gazetarëve duke thënë se ajo ka marrëdhënie më të mirë me Trump sesa me vajzat e tij Ivanka dhe Tiffany, dhe se presidenti nuk pëlqen të jetë në foto me Tiffany për shkak se ajo është me mbipeshë.

Ajo i bëri ato komente në një darkë jozyrtare më parë këtë muaj me reporterët pas pushimeve të Trump në klubin e tij të golfit në Bedminster, New Jersey, sipas dy burimeve të njohura me situatën. Aty mori pjesë edhe zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Hogan Gidley.

Westerhout gjithashtu me shaka u tha gazetarëve se Trump nuk mund të nxjerrë në pah Tiffany nga turma, sipas një burimi.

“Ajo po pinte pije dhe u hap para shtypit në një moment të papritur,” tha burimi.

Në një moment, Gidley u largua nga restoranti për një intervistë televizive me Fox News. Gjatë asaj kohe, Westerhout bëri detaje dhe komente të turpshme.

Punonjësit e Shtëpisë së Bardhë kanë pasur praktikë të shkojnë në darka joformale ose pije me reporterë për disa vjet kur presidenti është në rrugën e tij, por këtë herë, sipas Shtëpisë së Bardhë, reporterët e kanë keqpërdorur atë.

Gjithashtu, Trump konfirmoi se Westerhout ishte pushuar nga puna për shkak se kishte biseduar me reporterët për fëmijët e tij, duke përshkruar komentet e saj si “pak të dëmshme”.

Presidenti Trump tha se do të fliste në telefon me Tiffany kur të mbërrinte në Camp David, duke kundërshtuar se ai ndonjëherë e kishte përçmuar personalisht vajzën e tij, transmeton kp.

Kategoritë
FunTë ndryshme

Të ngjajshmet