Trump dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandë të Re, e quan masakër…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Dondald Trump, ka shprehur ngushëllime për të vdekurit nga sulmi në Zelandën e Re.

Trump tha se 49 njerëz janë vdekur pa kuptim, njofton Gazeta e Re.

“Shqetësimi dhe ndjenjat më të përzemërta shkojnë për njerëzit e Zelandës së Re pas masakrës së tmerrshme në xhami”.

“49 njerëz të pafajshëm kanë vdekur pa kuptim, por edhe të tjerë u plagosën rëndë”.

“SHBA-ja qëndron afër Zelandës së Re për çdo gjë që ne mund të bëjmë. Zoti i bekoftë të gjithë”, shkruan Trump në Twitter.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet