Tronditet Brazili, Neymar nuk do të luaj kundër Kosta Rikës, ja arsyeja…

Trajneri  i Brazilit, Tite, ka folur para mediave për ndeshjen e ardhshme te Brazilit qe do te luaj kunder Kosta Rikës. Ai ka folur për taktikat e lojës, strategjinë që do të zbatojë dhe për disponimin e lojtarëve. Lojtari më kyc i dhe më i mirë i Brazilit sapo është kthyer nga një dëmtim në kavilje që e la jashtë për 2 muaj e gjysmë dhe ka luajtur në dy miqësore ku ka shënuar dy gola, transmeton Gazeta e Reç

Megjithatë Tite shprehet se: “Neymar ende nuk është 100% i gatshëm të paraqitet për Brazilin, mirëpo për shkak që është shumë i talentuar ai përsëri mund të luaj shkëlqyeshëm”

Ndryshe, Neymar në ndeshjen me Zvicrën është fauluar 10 herë nga lojtarët zviceran, madje ai ka pësuar edhe lëndime te lehta te cilat kane ngadalësuar edhe periudhën kurimit.

 

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet