Trajneri i Hajdukut: Të gjitha skuadrat në botë kanë dobësi, ashtu edhe Galatasaray

Hajduk do të luajë kundër Galatasaray në raundin e tretë kualifikues të Europa League nesër në raundin e tretë kualifikues të Europa League në Stamboll.

“Atmosfera është e shkëlqyeshme. Këto janë lojëra ku nuk ka motive shtesë. Djemtë janë gati, mezi presin të vrapojnë në fushë. Një lojë e rëndësishme, për ne dhe për ta. Një lojë, bastet janë të larta, nuk ka asnjë korrigjim. Unë pres që djemtë e mi të jenë ai ka të drejtë dhe ai do të vrapojë në mënyrën e duhur dhe do të kundërshtojë një kundërshtar të madh “, tha trajneri i Hajdukut Hari Vukas dhe më pas shtoi:

“Ardhja në këtë stadium zgjon emocione të veçanta. Ne kaluam gati një vit atje dhe pamë madhësinë e klubit. Mendimet e mia tani janë me klubin tim dhe qytetin tim. Ne do të bëjmë gjithçka për të gëzuar tifozët e Hajdukut dhe të gjithë ne së bashku.”

Gazetarët e pyetën atë nëse Galatasaray kishte dobësi dhe Vukas kishte një përgjigje të gatshme:

“Sigurisht që ata kanë. Të gjitha skuadrat në botë kanë dobësi, po ashtu edhe Galatasaray. Unë nuk do të them se cilat janë ato gjëra, por ne e kemi parë atë, si dhe cilësinë që ata posedojnë. Gjëja më e rëndësishme është të jesh kompakt, agresiv dhe të jesh largpamës. Ata do të humbasin shumë audiencën, kjo është një rrethanë lehtësuese për ne, “përfundoi Vukas.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet