Tillerson: Rusia është e rrezikshme, SHBA në NATO me të drejtë janë të shqetësuar

Sekretari amerikan i ardhshëm, i caktuar në këtë pozitë nga Presidenti Donald Trump, Rex Tillerson tha sot se “Rusia është e rrezikshme dhe se aleatët e SHBA-ve në NATO-ja me të drejtë janë të shqetësuar në lidhje me kthimin e saj në skenën ndërkombëtare”.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet